Weidong Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Weidong Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
3.8 ѕвезди - врз основа 47 коментари

Weidong Ferries

Weidong Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Weidong Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаништето Инчеон и кинески пристаништа на Weihai и Кингдао

Резервации Weidong Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Weidong Ferries цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Weidong Ferries билети до и од книгата Weidong Ferries билети меѓу Кина и Јужна Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Weidong Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Weidong Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Weidong Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Weidong Ferries билети меѓу Weihai и Кингдао (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Weidong Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Weidong фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Weidong Фери

Weidong Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Weidong Ferries билети
меѓу Инчеон (Јужна Кореја) и на кинески пристаништа на Weihai и Кингдао.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Weidong Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Weidong ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот Инчеон / Weihai и Кингдао ферибот билет со алтернатива ферибот услуга.

За Weidong Ferries

Weidong Ferries обезбеди крстарење ферибот услуга од кинески пристаништа на Weihai и Кингдао на копното пристаништето Инчеон Јужна Кореја.

Weidong Фери работат три патувања во текот на ноќта во секоја насока неделно.

Weidong Ferries ферибот бродови се конвенционални фериботи со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно и кои пристигнуваат рано следното утро. На одборот, фериботите имаат тенденција да се прифати валутата на нивната земја за шопинг, вендинг машини, итн, како и американскиот долар.

Weidong Ferries постапка Заминување

проверка

обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички

Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите.

карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на Chinesee карактери или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација

Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување

Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување

Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

Weidon Ferries

Weidong Ресторан Фери     Weidong Фери салон

Weidong Круз Фери

Weidong бродска кабина      Weidong Фери Сауна


Weidong Фери Kareoke      Weidong Фери Во продавницата


Weidong Круз Фери Брод


Weidong Фери кино     Weidong Фери фри


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Weidong Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Weidong Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Weidong Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Weidong Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Weidong Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Weidong Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Weidong Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Weidong Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Weidong Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Weidong Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Weidong Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Weidong Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Weihai и Кингдао (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја).

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Weidong Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Weidong Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Weidong Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Weidong Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал